Na okruhu Daytona International Speedway dnes odpoledne skončil závod Rolex 24 at Daytona. V 58. ročníku závodu došlo k několika změnám ve vedení, havárii týmu Penske a mnoha dalším zajímavostem na trati.

Vítězem se stal Cadillac č. 10 týmu Wayne Taylor Racing s Kamui Kobajašim za volantem. Kobajaši vyhrál s více než minutovým náskokem před Mazdou č. 77 Olivera Jarvise.

Pro tým to bylo třetí vítězství na Rolex 24 za poslední čtyři roky, ale zdálo se, že o něm bylo dříve pochyb, když se Kobajašiho spolujezdec Briscoe pět a půl hodiny před koncem závodu dopustil přestupku v boxech, když při čtvrtém varování přehlédl červené světlo na konci boxů. Po odpykání 60sekundové penalizace se Briscoe propadl ze čtvrtého místa na první a přenechal vedení vozu Cadillac č. 5.

Pátá žlutá však vrátila vůz zpět na vedoucí pozici a Briscoe se na 3,56 km dlouhé silniční trati vrátil na druhé místo. Během zastávky v boxech se znovu ujal vedení a Kobajaši s ním dojel až na vítěznou dráhu.

Byl to relativně čistý závod, až na šunt DPI poblíž čtyř hodin, po kterém byl Helio Castroneves z týmu Penske apoplektický na Harryho Tincknella za kontakt, který ho vyřadil z boje.

Oliver Jarvis. Foto: IMSA

Oliver Jarvis s vozem č. 77 Mazda Team Joest obsadil během čtvrteční kvalifikace pole position, když na 3,56 km dlouhé silniční trati zajel kolo za 1 minutu a 33,711 sekundy.

Jarvis se bude dělit o první řadu s vozem č. 6 týmu Acura Team Penske Juana Pabla Montoyi.

V třídě LMP2 získal pole position Ben Keating s vozem č. 52 ORECA, který zajel kolo za 1:37,446 min. Henrik Hedman se kvalifikoval jako druhý s časem 1:37,728 s vozem č. 81 DragonSpeed ORECA, který vyhrál třídu LMP2 v loňském ročníku Rolex 24

Jonathan Bomarito se kvalifikoval jako třetí s druhým vozem Maza Team Joest, zatímco Felipe Nasr bude startovat ze čtvrté pozice s vozem č. 81 DragonSpeed ORECA. 31 Whelen Engineering Racing Cadillac.

V GTLM stanovil Nick Tandy s vozem Porsche 911 RSR -19 traťový rekord 1:42,207. Tandy porazil svého týmového kolegu Laurense Vanthoora o 0:049 min. Antonio Garcia se s vozem Corvette č. 3 kvalifikoval jako třetí.

Zacharie Robichon odstartuje z pole position ve třídě GTD, když s vozem Porsche 911 týmu Pfaff Motorsports č. 9 zajel traťový rekord v čase 1:45,237 min.

Klikněte zde pro kompletní výsledky kvalifikace

Klikněte zde pro startovní rošt 58. ročníku závodu Rolex 24

Vítězové ročníku 2019

Cadillac Konica Minolta DPi týmu Wayne Taylor Racing s jezdci Fernandem Alonsem, Kamui Kobajašim, Jordanem Taylorem a Rengerem van der Zandem získal celkové prvenství.

Tady jsou další loňští vítězové tříd:

• LMP2:
  • GTLM: BMW Team RLL M8 GTE s jezdci Connorem De Phillippi, Philippem Engem, Augustem Farfusem a Coltonem Hertou.
  • GTD: GRT Grasser Racing Team Lamborghini Huracan GT3 s jezdci Mirko Bortolotti, Rik Breukers, Christian Engelhart a Rolf Ineichen.

Hloubka automobilky

V letošním závodě se představí 12 výrobců, kteří zastupují nejprestižnější značky z celého světa:

Kyle Busch. Foto: IMSA

Několik hvězd NASCAR a IndyCar se zúčastní letošního závodu, včetně Kylea Busche, který bude na Rolex 24 debutovat ve voze Lexus RC-F GT3 č. 14 AIM Vasser-Sullivan ve třídě GTD Daytona. Busch bude sdílet startovní pole s Parkerem Chasem, Jackem Hawksworthem a Michaelem De Quesadou.

Nejsem ten nejlepší pes: Busch přijímá výzvy

Acura Team Penske bude mít mezi svými dvěma vozy DPi čtyři různé vítěze Indy 500. Alexander Rossi a Helio Castroneves se budou dělit o startovní pole č. 3. 7 s Rickym Taylorem.

Juan Pablo Montoya a Simon Pagenaud se spojí s Danem Cameronem ve voze č. 6.

VÍCE:

Mladá senzace IndyCar Colton Herta se vrátí do týmu BMW RLL a pokusí se obhájit vítězství v GTLM 2019. Hertu opět doplní Conor De Phliipi, Phillip Eng, zatímco Bruno Spengler je v roce 2020 novou posilou týmu.

Pětinásobný šampion IndyCar Series Scott Dixon se vrátí do třídy DPi s obhájcem celkového vítězství Wayne Taylor Racing a připojí se k Alonsovi, Kamui Kobajašimu, Ryanu Briscoemu a Rengeru van der Zandemu.