Obowiązki Operatora Dźwigu

Wyjaśnienie obowiązków jest najbardziej krytyczną częścią Twojego opisu pracy operatora dźwigu. Ciasny, informacyjny i łatwy do przyswojenia zestaw obowiązków operatora żurawia może przyciągnąć kandydatów wyższej jakości i zapobiec zbyt niskim i zbyt wysokim kwalifikacjom osób poszukujących pracy z zapchania Twojej skrzynki odbiorczej. Trzymaj go tak krótko, jak to możliwe, a jednocześnie upewnij się, że zawiera wszystkie podstawowe zadania; 6-8 punktów to dobra ilość do osiągnięcia.

Będziesz chciał podkreślić wszelkie specjalistyczne zadania, które mogą różnić się od stanowisk operatora dźwigu w innych firmach. Obsługa dźwigu w stoczni vs. na budowie może wymagać innych umiejętności i doświadczenia, więc warto wspomnieć o kontekście pracy w jednym z dwóch górnych punktów. Pamiętaj, aby wymienić również inne urządzenia, z których nowy pracownik będzie korzystał w trakcie wykonywania swoich obowiązków; możesz nawet określić typ dźwigu (samochodowy, wieżowy, boczny, samojezdny, teleskopowy itp.), aby wyeliminować kandydatów, którzy nie mają odpowiedniego doświadczenia.

Następujące przykłady mogą pomóc w zastanowieniu się nad tym, co chcesz zawrzeć w swoim własnym opisie stanowiska operatora żurawia:

  • Obsługa ciężkiego sprzętu, w tym żurawia, wózka widłowego, ładowarki ślizgowej i pojazdów na miejscu
  • Przestrzeganie wszystkich protokołów i standardów bezpieczeństwa
  • Rejestrowanie inspekcji i utrzymywanie plików dziennika
  • Regularne sprawdzanie przydzielonego sprzętu i wykonywanie konserwacji w razie potrzeby
  • Wykonywanie innych zadań, w tym podnoszenie ciężarów i prace ręczne na żądanie
Specyfikacje pracy operatora żurawia

Sekcja umiejętności i kwalifikacji w opisie pracy operatora żurawia może wydawać się łatwa do wykonania, ale zaleca się, aby spędzić trochę czasu na dopracowaniu swoich myśli przed ich finalizacją. Po zastanowieniu się i naradzie z zainteresowanymi stronami, możesz odkryć, że niektóre z zamierzonych minimalnych wymagań mogą być zbyt wysokie, co może obniżyć liczbę aplikacji. Możesz również dodać pożądane umiejętności, o których nie myślałeś – na przykład, drugi język, doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych lub doświadczenie w obsłudze innych urządzeń, takich jak podnośniki nożycowe lub ładowarki płozowe.

Będziesz chciał podzielić swoje specyfikacje pracy operatora dźwigu na dwie listy: wymagane (takie jak jeden rok doświadczenia w obsłudze dźwigów w środowisku fabrycznym) i preferowane (takie jak wykazana zdolność do działania jako lider na budowie). Postaraj się ograniczyć każdy zestaw specyfikacji do 4-6 wypunktowanych punktów. Nie chcesz przytłoczyć osób poszukujących pracy zbyt obszernymi listami.

Pamiętaj o tych najlepszych praktykach podczas pisania opisu stanowiska operatora żurawia i czytaj dalej, aby poznać przykładowe specyfikacje:

  • Class B Commercial Driver’s License
  • High school diploma or GED
  • Current NCCCO Certification for Hydraulic Rough Terrain Cranes up to 100 tons
  • Physical able to climb equipment safely and lift/carry 50 pound loads
  • Preferred 1 years’ experience driving barge