A Florida állam honlapja szerint, körülbelül 1 a 135 felnőttek letartóztatják ittas vezetésért életük során. Még azok is, akik már túl vannak egy korábbi ittas vezetésen Floridában, megdöbbenhetnek, megijedhetnek és szoronghatnak a jövőjükkel kapcsolatban, miután egy második vagy harmadik floridai ittas vezetéssel vádolják őket. A legtöbb ember tisztában van azzal, hogy a későbbi ittas vezetésért való elítélés büntetése exponenciálisan nő, de talán nem tudják, hogy pontosan mennyivel nőnek a büntetések, vagy hogy az ittas vezetés azon kevés bűncselekmény egyike, amely gyakorlatilag soha nem tartalmaz szándékosságot. Nem gyakran fordul elő, hogy valaki valóban szándékában áll ittas állapotban vezetni, vagy hogy emiatt megállítják. Ennek ellenére komoly, hosszú távú problémákkal találhatja magát szemben, ha második vagy harmadik alkalommal vádolják meg ittas vezetés ittas állapotban elkövetett floridai bűncselekménnyel.

Az első alkalommal elkövetett ittas vezetéshez hasonlóan Floridában is előfordulhat, hogy Ön valóban nem vezetett ittas állapotban. Bár kevés tanulmány létezik a témában, sokan úgy vélik, hogy az ittas vezetéssel tévesen vádoltak száma akár minden tizedik emberből egy is lehet. Az DUI ügyvédek a The Law Place-nél tisztában vannak azzal, hogy a helyszíni józansági gyakorlatok nagy arányban vezetnek hamis pozitív eredményre (különböző okok miatt), és hogy az alkoholszondás teszteknek is megvannak a maguk problémái. Azt is tudjuk, hogy rengeteg lehetősége van, amikor floridai ügyvédet keres ittas vezetés miatt. A The Law Place DUI-ügyvédei azt szeretnék, ha tudná, hogy rengeteg floridai DUI-tapasztalattal rendelkezünk, és több éves pozitív eredményeket értünk el floridai DUI-ügyfeleink érdekében.

Vegye komolyan a floridai DUI-vádakat

A Florida Statute 316.193 értelmében a súlyos büntetések a visszaeső floridai DUI elkövetőkre a következők:

Egy ingyenes jogi konzultációért egy Sarasotát kiszolgáló második, harmadik bűncselekményt elkövető ügyvéddel, hívja a 941-444-4444-es telefonszámot

Második DUI elítélés büntetései:

• Ha a második ittas vezetés vétsége az első ittas vezetésért való elítélésétől számított öt éven belül történik, legalább 10 napos börtönbüntetést kell letöltenie, a következő maximális büntetésekkel, az ügy körülményeitől függően:
  • Kilenc hónap börtönbüntetés “rendes” második ittas vezetésért való elítélés esetén;
  • Egy év börtönbüntetés második ittas vezetésért való elítélés esetén, ha a BAC .15% vagy magasabb;
  • Egy év börtönbüntetés második ittas vezetésért való elítélés esetén, ha az Ön járművében 18 év alatti utas ült;
  • Egy év börtönbüntetés, ha az Ön ittas vezetése mellett kisebb sérülésekkel vagy anyagi kárral járó baleset történt, és
  • Öt év börtönbüntetés, ha az Ön ittas vezetése következtében súlyos testi sértéssel járó baleset történt.
  • A második floridai ittas vezetésért való elítélés esetén 1000 és 2000 dollár közötti pénzbírságot kell fizetnie, kivéve, ha a BAC értéke 0,15% vagy annál magasabb volt, vagy ha az ittas vezetés idején 18 évnél fiatalabb utas ült a járművében, akkor a pénzbírság 2000 és 4000 dollár között lesz.
  • Ha van egy korábbi, az elmúlt öt éven belül történt, ittas vezetésért elítélt floridai személy, akkor a második ittas vezetésért való elítélés esetén legalább öt évre elveszíti a vezetői engedélyét.
  • Florida államban minden második, ittas vezetés miatt hozott ítélet esetén a vádlott járművére gyújtásblokkoló berendezést kell felszerelni (a DHSMV megköveteli a gyújtásblokkoló berendezést a jogosítvány megszerzéséhez, amint jogosulttá válik, még akkor is, ha már nincs próbaidőn az ittas vezetés miatt).
  • Ha másodszor ítélik el ittas vezetésért Floridában, és a korábbi ítélet az elmúlt öt évben született, az autóját 30 napra lefoglalják (kivéve bizonyos kivételeket).

Sarasota második harmadik bűncselekményt elkövetett ügyvéd a közelemben 941-444-4444

Harmadik ittas vezetésért elítélt büntetése:

• Ha a harmadik ittas vezetésért elkövetett bűncselekménye tíz éven belül történt, akkor legalább 30 napos, de legfeljebb öt év börtönbüntetést kaphat.
  • A harmadik floridai ittas vezetésért való elítélés esetén 2000 és 10 000 dollár közötti pénzbírságot kell fizetnie.
  • Ha van egy korábbi floridai ittas vezetésért való elítélés a nyilvántartásában, amely az elmúlt tíz évben történt, a harmadik ittas vezetésért való elítélés esetén legalább tíz évre elveszíti a vezetői engedélyét.
  • A Florida államban minden harmadik, ittas vezetés miatt hozott ítélet esetén legalább két évre gyújtásblokkoló készüléket kell felszerelni a járművére (a DHSMV megköveteli a gyújtásblokkoló készüléket a jogosítvány megszerzéséhez, amint jogosulttá válik, még akkor is, ha már nincs próbaidőn az ittas vezetés miatt).
  • Ha másodszor ítélik el ittas vezetésért Floridában, és a korábbi ítélet az elmúlt tíz évben született, az autóját 90 napra lefoglalják (kivéve bizonyos kivételeket).

A bíróság saját belátása szerint előírhatja, hogy a vádlott a börtönbüntetés egészét vagy annak egy részét egy bentlakásos alkohol- vagy drogterápiás központban töltse le.

A második vagy harmadik floridai ittas vezetésért való elítélés büntetőjogi és személyes következményei rendkívül súlyosak, ami megköveteli, hogy a lehető leghamarabb vegyen igénybe egy tapasztalt floridai ügyvédet. Még ma vegye fel a kapcsolatot a The Law Place ügyvédi irodával a 941-444-4444-es telefonszámon.

Hívja a 941-444-4444-es telefonszámot vagy töltse ki az ingyenes ügyértékelő űrlapot