FAYETTEVILLE, Ark. – Alabama fotbal uzavřel svou pravidelnou sezónu 2020 jako jediný neporažený tým v jihovýchodní konferenci, pomalu vaření Arkansas Razorbacks 52-3 v sobotu odpoledne v Donald W. Reynolds Razorback Stadium.

Ačkoli ani redshirt-junior quarterback Mac Jones, ani senior wide receiver DeVonta Smith nedokázali utkání zakončit přihrávkou nebo přijímacím touchdownem, útok Crimson Tide přesto předvedl působivou podívanou se svým rychlým útokem.

No. 1 Alabama naběhala 216 yardů, en rote to out-gaining Arkansas 443-188.

Jediná větší komplikace nastala poté, co Razorbacks vyhráli úvodní hod mincí a zvolili příjem. Při první hře z rozehrávky utrpěl druhořadý linebacker Christian Harris při zákroku zranění ramene a nevrátil se.

„Ještě přesně nevím, jak moc je to vážné,“ řekl trenér Alabamy Nick Saban. „Doktor řekl, že se chystá udělat magnetickou rezonanci, a řekl, že neví jistě rozsah, ale že to určí, zda se může vrátit a hrát tento týden, nebo jak dlouho bude mimo hru.“

Kromě zranění obránce se to v obraně Alabamy jen hemžilo. Jen v první čtvrtině Crimson Tide čtyřikrát obral o míč rozehrávače Arkansasu K. J. Jeffersona, přičemž čerstvý linebacker Will Anderson Jr. si připsal dva zásahy.

Po obdržení úvodního gólu Alabama domácí tým odstavila. Razorbacks byli drženi 70 celkových yardů v útoku v první polovině, protože Crimson Tide vyhodil hru otevřenou čtyřmi rushing touchdownů během druhé čtvrtiny. Starší running backové Najee Harris a Brian Robinson Jr. měli po dvou (Robinson později přidal třetí), přičemž Harris předčil Robinsona v počtu yardů se 46, respektive 24.

„Myslím, že jsme začali hrát trochu pomalu,“ řekl Saban. „Ale jak hra pokračovala, zlepšovali jsme se v obraně a kontrolovali jsme tempo hry v útoku, drželi jsme jim míč, takže nemohli jít rychle. Na začátku zápasu jsme odvedli dobrou práci, když jsme se dostali z hřiště při třetím downu, což bylo velmi důležité, takže celkově jsem byl opravdu spokojen.“

Ačkoli nebyl tak efektivní jako obvykle při přijímání, starší wide receiver DeVonta Smith získal jediný touchdown Crimson Tide v zápase, když v první čtvrtině vrátil 84 yardů z puntu na touchdown.

V poločase vedla Alabama nad Arkansasem 38:3, což byl její největší poločasový náskok v sezóně.

Druhý poločas zahájili Crimson Tide útokem v délce 14 her a 89 yardů, který vedl ke třetímu Robinsonovu skóre v zápase.

Alabama byla spokojená se svým 42bodovým náskokem a začala střídat obvyklé hráče základní sestavy, aby mladší hráči získali zkušenosti.

Po 24 z 29 bodů za 208 yardů nahradil Jonese nováček Bryce Young. Robinson a Harris byli také posazeni na lavičku, aby si odpočinuli na příští týden, kdy je čeká zápas SEC Championship Game, přičemž každý z nich naběhal 54, respektive 46 yardů.

„Myslím, že bez ohledu na okolnosti jsme si museli dokázat, jaký máme tým a jakého mají naši hráči soutěživého ducha,“ řekl Robinson. „To, že jsme dnes přišli a bojovali, svědčí hodně o našem soutěživém duchu jako týmu.“

Necelé dvě minuty před koncem utkání si alabamský running back Jase McClellan připsal 80jardový rushing touchdown.

Celkových 188 yardů bylo druhým nejlepším výkonem obrany Crimson Tide v této sezóně. Alabama také donutila ke čtyřem ztrátám míče, z nichž tři získala zpět, a jednou zachytila rozehrávače Feleipeho Frankse.

Dalším sezónním maximem obrany Crimson Tide byl počet sacků – osm za 49 ztracených yardů.

Alabama zakončila desetizápasovou, pouze konferenční základní část sezóny jako jediný neporažený tým SEC. Arkansas klesl na 3-7 a nyní bude čekat, kam si zahraje bowl.

„Byla to pro nás těžká situace,“ řekl Saban. „Myslím, že jedním z motivačních faktorů bylo vyhrát 10 zápasů SEC v základní části, což se nikdy předtím nepodařilo – bylo to pro ně tak trochu historické. To byl pro nás jeden z motivačních faktorů a samozřejmě jsme chtěli hrát na úrovni.“

Alabama Athletics

Alabama Athletics Athletics Athletics Athletics Athletics

Alabama Athletics Athletics Athletics Athletics

Tento článek bude aktualizován o citace a video ze sobotního post-tiskových konferencí po zápase.