FAYETTEVILLE, Ark. – Alabama football zamknęła swój sezon regularny 2020 jako jedyna niepokonana drużyna w Southeastern Conference, powoli gotując Arkansas Razorbacks 52-3 w sobotnie popołudnie na Donald W. Reynolds Razorback Stadium.

While ani redshirt-junior rozgrywający Mac Jones lub starszy szeroki odbiornik DeVonta Smith będzie zakończyć grę z przyłożeniem lub odbioru, Crimson Tide ofensywa nadal umieścić naprzód imponujący pokaz z jego ataku pędzącego.

No. 1 Alabama pobiegł na 216 jardów, en rote do out-gaining Arkansas 443-188.

Jedyne poważne niepowodzenie nastąpiło po tym, jak Razorbacks wygrali otwierający rzut monetą i wybrali odbiór. Na pierwszej grze z scrimmage, sophomore linebacker Christian Harris doznał kontuzji ramienia podczas dokonywania tackle i nie wrócił.

„Nie wiem dokładnie, jak źle to jest jeszcze,” Alabama trener Nick Saban powiedział. „Doc powiedział, że zrobi rezonans magnetyczny na to i powiedział, że nie wie na pewno zakres, ale to określi, czy może wrócić i grać w tym tygodniu lub jak długo będzie out.”

Oprócz kontuzji defensywy, obrona Alabamy była rojenia. W pierwszym kwartale tylko, Crimson Tide sacked Arkansas rozgrywający K.J. Jefferson cztery razy, z freshman linebacker Will Anderson Jr rozliczeniowych dla dwóch.

Po dając się na początku bramkę polową, Alabama zamknąć zespół domu. The Razorbacks zostały utrzymane 70 jardów całkowitej ofensywy w pierwszej połowie jako Crimson Tide wysadził grę otwartą z czterech przyłożeń pędzących w drugim kwartale. Senior running backs Najee Harris i Brian Robinson Jr. miał dwa każdy (Robinson później dodał trzeci), z Harris edging out Robinson w jardów z 46 i 24, odpowiednio.

„Myślę, że zaczęliśmy trochę powoli w grze,” Saban powiedział. „Ale jak gra poszła dalej mamy coraz lepiej w obronie i kontrolowane tempo gry w ataku, trzymał piłkę z dala od nich, więc nie mogli iść szybko. Zrobiliśmy całkiem dobrą robotę we wczesnej fazie gry, aby zejść z boiska na trzecim dole, co było naprawdę ważne, więc w sumie byłem naprawdę zadowolony.”

Choć nie tak skuteczny, jak zwykle jest w grze odbiorczej, starszy szeroki odbiornik DeVonta Smith podniósł Crimson Tide’s jedyne przyłożenie w grze z 84-jardowym powrotem punt dla przyłożenia w pierwszym kwartale.

W połowie, Alabama prowadziła z Arkansas 38-3, to największa przewaga w połowie sezonu.

The Crimson Tide otworzył drugą połowę z 14-play, 89-jardowy napęd, który doprowadził do Robinsona trzeci wynik gry.

Komfortowo z 42-punktowym prowadzeniem, Alabama zaczęła rotować zwykłych starterów dla młodszych graczy, aby zdobyć trochę doświadczenia.

Po przejściu 24 z 29 na 208 jardów, Jones został zastąpiony przez świeżo upieczonego Bryce’a Younga. Robinson i Harris zostały również umieszczone na ławce, aby odpocząć do przyszłego tygodnia SEC Championship Game, z każdym w sumie 54 i 46 pędzących jardów, odpowiednio.

„Myślę, że niezależnie od okoliczności musieliśmy udowodnić sobie, jaki rodzaj zespołu mamy i jaki rodzaj ducha rywalizacji naszych graczy,” Robinson powiedział. „Dla nas, aby wyjść i konkurować dzisiaj, to pokazuje wiele o naszym duchu rywalizacji jako zespół.”

Z poniżej dwóch minut pozostałych, Alabama świeżo upieczony biegacz z powrotem Jase McClellan wziął jeden do domu dla 80-jardowego przyłożenia pędzącego.

Całkowite 188 jardów dozwolonych było drugim najlepszym wysiłkiem obrony Crimson Tide w tym sezonie. Alabama również wymusiła cztery fumble, odzyskując trzy z nich, i odebrała quarterback Feleipe Franks raz.

Inny sezon wysoki dla Crimson Tide obrony był w workach, osiem dla 49 jardów straconych.

Alabama zakończyła swój 10-game, konferencja tylko sezon regularny jako jedyny niepokonany zespół w SEC. Arkansas spadł do 3-7 i będzie teraz czekać, aby zobaczyć, gdzie pójdzie na bowl game.

„To była trudna sytuacja dla nas,” Saban powiedział. „Myślę, że jednym z czynników motywujących było wygranie 10 gier SEC w sezonie regularnym, co nigdy wcześniej nie zostało zrobione – to było dla nich coś w rodzaju historii. To był jeden z czynników motywujących dla nas i oczywiście chcieliśmy grać do standardu.”

Alabama

Alabama Athletics

Ta historia będzie aktualizowana o cytaty i wideo z sobotnich konferencji prasowych po meczu.konferencji prasowej po meczu.