FAYETTEVILLE, Ark. – Az Alabama futball a Délkeleti Konferencia egyetlen veretlen csapataként zárta a 2020-as alapszakaszt, 52-3-ra lassítva az Arkansas Razorbacks-t szombat délután a Donald W. Reynolds Razorback Stadionban.

Míg sem a redshirt-junior irányító, Mac Jones, sem a senior wide receiver, DeVonta Smith nem fejezte be a mérkőzést passzoló vagy elkapó touchdownnal, a Crimson Tide támadása így is lenyűgöző teljesítményt nyújtott a rohanó támadással.

Az első számú Alabama 216 yardot futott, és ezzel 443-188 yardot szerzett az Arkansas ellen.

Az egyetlen nagyobb visszaesés azután következett be, hogy a Razorbacks megnyerte a nyitó pénzfeldobást, és a fogadást választotta. Az első játékból induló játékban a másodéves linebacker Christian Harris vállsérülést szenvedett egy tackle közben, és nem tért vissza.

“Még nem tudom pontosan, mennyire súlyos a helyzet” – mondta Nick Saban, az Alabama edzője. “A doki azt mondta, hogy MRI-t fog csinálni rajta, és azt mondta, hogy nem tudja biztosan a mértékét, de ez fogja meghatározni, hogy visszatérhet-e és játszhat-e a héten, vagy mennyi ideig lesz kint.”

A védősérüléstől eltekintve az Alabama védelme nyüzsögött. Csak az első negyedben a Crimson Tide négyszer zsákolta az Arkansas irányítóját, K.J. Jeffersont, az újonc linebacker Will Anderson Jr. pedig kettőt.

A korai mezőnygólt követően az Alabama kizárta a hazaiakat. A Razorbacks az első félidőben 70 teljes yardot kapott támadásban, mivel a Crimson Tide a második negyedben négy futó touchdownnal robbantotta ki a meccset. A szenior futók, Najee Harris és Brian Robinson Jr. egyenként kettőt szereztek (Robinson később egy harmadikat is hozzátett), Harris 46, illetve 24 yarddal megelőzte Robinsont.

“Azt hiszem, kicsit lassan kezdtük a játékot” – mondta Saban. “De ahogy haladt előre a meccs, egyre jobbak lettünk védekezésben, támadásban pedig kontrolláltuk a játék tempóját, távol tartottuk tőlük a labdát, így nem tudtak gyorsan haladni. Elég jó munkát végeztünk a meccs elején, amikor le tudtunk jönni a pályáról a harmadik támadásnál, ami nagyon fontos volt, szóval összességében nagyon elégedett voltam.”

Noha a fogadójátékban nem volt olyan hatékony, mint általában, DeVonta Smith senior wide receiver az első negyedben egy 84 yardos punt visszahordással touchdownt szerzett a Crimson Tide egyetlen nem futó touchdownjával a mérkőzésen.

A félidőben az Alabama 38-3-ra vezetett az Arkansas ellen, ami a szezon legnagyobb félidei előnye volt.

A második félidőt a Crimson Tide egy 14 play-es, 89 yardos drive-val nyitotta, amely Robinson harmadik pontjához vezetett a mérkőzésen.

A 42 pontos előnyével megelégedve az Alabama elkezdte rotálni a szokásos kezdőket, hogy a fiatalabb játékosok tapasztalatot szerezzenek.

Azután, hogy 24-ből 29-ből 208 yardot teljesített, Jonest az újonc Bryce Young váltotta. Robinson és Harris is a kispadra került, hogy a jövő heti SEC bajnoki mérkőzésre pihenhessenek, mindketten 54, illetve 46 futott yardot értek el.

“Azt hiszem, a körülményektől függetlenül be kellett bizonyítanunk magunknak, hogy milyen csapatunk van, és milyen versenyszellem van a játékosainkban” – mondta Robinson. “Az, hogy ma kijöttünk és versenyeztünk, sokat mutat a csapat versenyszelleméről.”

Mivel kevesebb mint két perc volt hátra, az Alabama újonc futója, Jase McClellan egy 80 yardos futó touchdownt szerzett.

A 188 engedélyezett yard volt a Crimson Tide védelmének második legjobb teljesítménye ebben a szezonban. Az Alabama emellett négy fumble-t kényszerített ki, amelyből hármat vissza is szerzett, és egyszer elkapta Feleipe Franks irányítót.

A Crimson Tide védelmének másik szezoncsúcsa a zsákolásokban volt, nyolc, 49 elvesztett yarddal.

Az Alabama az egyetlen veretlen csapatként fejezte be a 10 meccses, csak konferencián belüli alapszakaszt a SEC-ben. Az Arkansas 3-7-re esett vissza, és most várhatja, hogy hova megy a bowl game-re.

“Ez egy nehéz helyzet volt számunkra” – mondta Saban. “Azt hiszem, az egyik motiváló tényező az volt, hogy 10 SEC-meccset nyertek egy alapszakaszban, ami korábban még soha nem sikerült – ez egyfajta történelmi dolog volt számukra. Ez volt az egyik motiváló tényező számunkra, és nyilvánvaló, hogy színvonalasan akartunk játszani.”

Alabama Athletics

Ezt a cikket frissítjük a szombati posztról származó idézetekkel és videóval…meccs utáni sajtótájékoztatókról.