Kevin Harvick kitart, felemeli az atlantai trófeát a szezon második győzelméért

Kevin Harvicknak kivételes kapcsolata van az Atlanta Motor Speedway-jel, és a NASCAR Cup Series 2014-es bajnoka ezt vasárnap délután ismét megmutatta, amikor megnyerte a Folds of Honor QuikTrip 500 futamot, ami a harmadik győzelme volt a történelmi pályán.

Harvick a 325 körből 151-et vezetett a versenyen, és pályafutása 51. győzelmét aratta, hősies küzdelemben győzött a Joe Gibbs Racing csapattársaival, Kyle Busch-szal és Martin Truex Jr, akik a második, illetve a harmadik helyen végeztek.

Truex 62 kört vezetett, megnyerte a verseny első két szakaszát, és tisztán tartotta Harvick 4-es számú Stewart-Haas Racing Fordját. Harvick mindkét JGR Toyotát megelőzte a futam harmadik szakaszának nyitányaként, majd sakkban tartotta őket, és egészséges 3,527 másodperces előnnyel győzött. Busch öt körrel a vége előtt megelőzte Truexot a második helyért.

RELATED: Hivatalos versenyeredmények| SHOP for Harvick gear

Ez volt Harvick második győzelme a szezonban (a Darlington Racewayen is nyert a NASCAR első futamán, amióta a sportág a COVID-19 járvány idején kiesett), és ez a 44 éves kaliforniai a kilencedik top10-es helyezése az idei 10 versenyen. Ezzel Harvick 48 pontra növelte előnyét a NASCAR Cup Series bajnokságban a Team Penske versenyzőjével, Joey Loganóval szemben.

Logano csapattársa, Ryan Blaney és a JGR versenyzője, Denny Hamlin egészítette ki az első öt helyet Atlantában, őket Kurt Busch, Jimmie Johnson, Chase Elliott és a Team Penske csapattársai, Brad Keselowski és Logano követték. Kurt Busch számára a top 10-be kerülés különösen lenyűgöző teljesítmény volt, figyelembe véve, hogy a verseny előtti ellenőrzés megsértése miatt a mezőny utolsó helyéről indult.

RELATED: Miért indult Kurt Busch hátulról

Clint Bowyer 58 kört vezetett, csakhogy a verseny végén a boxba állt, és kiesett a top10-es helyezésből. Végül a 20. helyen végzett.

Harvick Fordját már akkor is a verhető autónak tartották Atlantában, mielőtt a hétszeres bajnok Johnson kiadta a parancsot a motorok beindítására vasárnap délután.

Harvick még 2001-ben, három héttel azután, hogy átvette a Daytona 500-as szezonnyitó futamon elhunyt hétszeres bajnok, Dale Earnhardt helyett a vezetést, pályafutása első, érzelmes NASCAR Cup Series győzelmét aratta Atlantában. Harvick a vasárnapi fordított győzelmi körben három ujját tartotta fel Earnhardt és a bajnok híres 3-as számú autójának tiszteletére.

RELATED: Kevin Harvick tisztelgett Dale Earnhardt előtt a verseny után

“Az első (pályafutásom) győzelmem itt, Atlantában született, és ez egy olyan pálya, amelyet nagyon kedvelek” – mondta Harvick. “Mindig is megvannak ezek az emlékek, és most meg akarod ünnepelni mindazt, amit Dale Earnhardt tett ezért a sportért. Idejönni, és ezt győzelmekkel megtenni, és a Victory Lane-re menni elég különleges.”

“Nagyszerű boxkiállásunk volt, újraindulhattunk az alján, és az autóm elindult, és sikerült pályapozíciót szereznem. Amint túljutottam az első 10 körön, és az autóm eléggé felszabadult, ritmusba tudtam kerülni, és igazán eltaláltam a céljaimat, aztán körülbelül 25 kör után már csak el tudtam hajtani.”

Harvick az utóbbi időben a legjobb pilóta. Erre az első győzelemre 17 évvel később (2018-ban) válaszolt, és jelenleg egy elképesztő, kilencéves sorozat közepén van a pályán. Az elmúlt kilenc futamból hét alkalommal vezetett legalább 100 kört – és több mint 10 000 kört vezetett az élen, mióta 2014-ben csatlakozott a Stewart-Haas Racinghez.

Truex Jr. két szakaszgyőzelme volt a 2017-es Cup Series bajnok első győzelme a szezonban. És a verseny nagy részében készen állt arra, hogy megszakítsa Harvick hosszú távú dominanciáját a pályán. Ez a lehetőség nem jött el.

RELATED: Martin Truex megszerezte szezonbeli első szakaszgyőzelmét

Ez lett volna az első szezonbeli győzelme Truexnak, aki olyan közel volt Atlantában – 2019-ben második lett, és az elmúlt hat versenyen top10-es helyezéseket ért el.

Tyler Reddick, a 8-as számú Richard Childress Racing Chevrolet pilótája volt a Sunoco Év Újonca jelöltje – a 16. helyezéssel.

A verseny előtt Steve Phelps, a NASCAR elnöke a versenymezőnyhöz és a nemzethez szólt, és megfogadta, hogy a sportág érzékeny az ország jelenlegi társadalmi nyugtalanságára, és elkötelezett a versenykapcsolatok javítása mellett.

“Az országunk fájdalmat érez, a népünk jogosan dühös, és követeli, hogy meghallgassák” – mondta Phelps. “A sportunknak jobban kell teljesítenie. Az országunknak jobbat kell tennie.”

A NASCAR Cup Series következő versenye a Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 lesz szerdán a Martinsville Speedway-en (19 óra ET, FS1, MRN, SiriusXM NASCAR Radio).

TOVÁBB: Steve Phelps a változás szükségességével foglalkozik